איך משחקים פוקר טקסס הולדם?

פוקר טקסס הולדם הוא אחד המשחקים המוכרים והנפוצים ביותר בעולם. יותר ויותר אנשים נמשכים לשילוב המושלם של טקטיקה, אסטרטגיה, פסיכולוגיה וכמובן מזל. המשחק נועד לשני שחקנים ומעלה אך כמות השחקנים הטובה והמקובלת היא מחמישה עד תשעה שחקנים. 

ניתן לשחק פוקר טקסס הולדם  עם חברים, בקזינו ואפילו באינטרנט. באינטרנט ניתן לשחק פוקר ולהמר על כסף אמיתי, זינגה פוקר – משחק פוקר על כסף מדומה, ללא רווח כספי.

מהם חוקי פוקר טקסס הולדם?

פוקר טקסס הולדם מחולק למספר בלתי מוגבל של סיבובים. כל סיבוב מתחיל כאשר כל שחקן מקבל 2 קלפים אישיים שרק הוא רואה אותם.

אחד השחקנים היושבים בשולחן מוגדר כדילר.  ג'יטון הדילר – אשר קובע למי יחולקו הקלפים ראשון  ( שחקן מצד ימין לדילר ) וקובע את סדר הדיבור במשחק – זז בכל סיבוב מקום אחד שמאלה, לכיוון השעון.

הדרך לנצח בסיבוב  היא כאשר שניי הקלפים האישיים שלך שנקראים 'יד', מייצרים את החמישייה הכי חזקה ביחד עם חמשת הקלפים אשר נמצאים על השולחן ( 5 קלפים). בכל סיבוב של משחק ישנם 4 סבבי הימורים.

המשחק מתחיל כאשר השחקן הממוקם שניי כיסאות מג'יטון הדילר מחויב לשלם סכום שנקרא ביג בליינד. השחקן שנמצא כיסא אחד משמאל נקרא סמול בליינד אשר משלם חצי מסכום הביג בליינד.

סבב ראשון- פרי פלופ. סיבוב זה מתחיל עם השחקן שיושב משמאל לביג בליינד – השחקן השלישי משמאל לדילר – מדבר.

לשחקן שמדבר יש 3 אפשרויות:

לשלם – 'קול' – להשוות את סכום הביג בליינד, קרי לשלם 10 דולר.

להעלות, 'רייז' -להעלות את סכום ההימור. סכום ההימור שמעלים חייב להיות לפחות כפול מהביג בליינד.

קיפול 'פולד' – קיפול הקלפים וויתור על ההשתתפות בסבב המשחק הנוכחי.

סבב שני, 'פלופ'. בשלב הפלופ פותחים שלושה קלפים על השולחן. סבב הדיבור הוא הסמול בליינד, קרי זה שישוב כיסא אחד משמאל לדילר.

לכל שחקן יש שלושה אפשרויות:

צ'ק – במצב זה השחקן מעביר את זכות הדיבור לשחקן הבא מבלי להמר.

'רייז' – שזה להכניס לקופה סכום מינימלי של כפול מהבליינד.

'פולד'-  לקפל את הקלפים ולפרוש מהסיבוב.

סיבוב שלישי – 'טרן', בסיבוב זה הדילר מוסיף קלף רביעי לשולחן ומתחיל סבב הימורים נוסף.

סיבוב רביעי – 'ריבר', הדילר מניח את הקלף החמישי על השולחן ומתחילים סבב הימורים נוסף.

'שואודאון' – סיום המשחק שבו כל השחקנים שנשארו פותחים את הקלפים ומגלים את הקלפים שיש להם. אז יודעים מי ניצח את הסיבוב וזכה בכל הקופה שיש על השולחן.

חשוב לציין, אין שום חובה שהמשחק יגיע לשואודאון. לעתים ישנו שחקן אגרסיבי שגורם לכך שהשחקנים יתקפלו בכל אחד מסבבי ההימורים. במצב זה לא פותחים את הקלפים וזה נותן אפשרות לבלף – לגרום לכל השחקנים לחשוב שיש לכם קלפים חזקים כשבפועל אין לכם כלום.

ידיים בפוקר טקסס הולדם

הבסיס לניצחון בסיבוב של פוקר הוא החמישייה החזקה ביותר מבין כל המשתתפים. אם לאף אחד אין רצף, הקלף החזק ביותר מנצח, כאשר שלוש חזק יותר משתיים, 4 חזק יותר משלוש וכן הלאה וכן הלאה. הקלף החזק ביותר הוא האס.

סדר הרצפים הוא:

זוג- שני קלפים הם אותו דבר, זה יכול לקרות כאשר  או שניי הקלפים שיש לשחקן ביד הם אותו הדבר או קלף אחד שיש לשחקן הוא אותו הדבר כמו קלף אחד שיש על השולחן ביד.

זוגיים– שתיי זוגות  של אותו הקלף.

שלישייה- שלושה קלפים של אותו הקלף.

רצף, נקרא גם סטרייט או קנטה–  במצב זה ישנו רצף של חמישה קלפים למשל 6 7 8 9 10. במקרה של רצף, אס יכול לשמש או כמספר שנועל רצף מלכותי או כמספר 1 שמתחיל סבב של 1 2 3 4 5.

צבע, פלאש, במצב זה 5 קלפים ( הקלפים שלכם וקלפים מהשולחן ) באותו הצבע וצורה, למשל לב. שימו לב לא להתבלבל,  5 קלפים מאותו צבע אך לא מאותה צורה, למשל יהלום ולב, לא נחשבים צבע.

פול האוס- זהו רצף חזק יחסית בפוקר והוא יוצא כאשר יש שלישייה אחת של קלף מסוים לצד זוג מקלף אחר.

רביעיה-4 קלפים מאותו הסוג.

רצף צבע- מכונה גם סטרייט פלאש – סטרייט של אותו הצבע וגם של אותה הצורה לחמישה קלפים.

רויאל פלאש – רצף וצבע מ-10 עד אס, הרצף נקרא רואיל פלאש, זה הרצף הכי חזק במשחק.

פתח צ'אט
צריך עזרה?
שלום!
איך נוכל לעזור לך?